Poptáváte levné stavebniny? Volejte + 420 724 99 11 50
Domů > Rady a informace pro stavebníky > Heat Mirror - Tepelné zrcadlo nebo trojsklo?

Heat Mirror - Tepelné zrcadlo nebo trojsklo?

Každoročně se zvyšující ceny za vytápění ovlivňují i požadavky stavebníků na eliminaci tepelných ztrát novostaveb a rekonstruovaných domů a bytů. Jednou z možností jak snížit tepelné ztráty objektu je i náhrada stávajících obvykle nevyhovujících oken za nové s lepšími tepelně izolačními vlastnostmi.

Heat Mirror Obvyklým standardem novostaveb se tak již staly tepelně izolační dvojskla. Pro zlepšení tepelně izolačních vlastností oken, se vnitřní prostor mezi skly plní vzácným plynem s nízkou tepelnou vodivostí, obvykle argonem nebo kryptonem.

Zatímco starší skla dosahovala hodnot Ug = 2.7 Wm-2K-1, standard dnešního moderního dvojskla se pohybuje v rozmezí 1,1 až 1,4 Wm-2K-1 . Tato hodnota je srovnatelná s izolačními vlastnostmi standardní 30 cm silné zdi z běžných pálených cihel.

Požadavky řady pokrokových stavebníku jdou však ještě dál. Ke slovu tak přicházejí okna jež jsou osazena trojskly nebo dvojskly s Heat Mirror folii. Tato folie vytváří tzv. tepelné zrcadlo, které v zimě brání úniku tepla do okolního prostředí a v létě pomáhá ochránit interiér od přílišného prohřívání.

Výhodou oken se zasklením heat mirror je oproti běžným dvojsklům zejména lepší izolace, tj. nižší hodnota U. Naopak nevýhodou je větší tloušťka zasklení, podstatně nižší hodnota Tv i g - průhlednost a energetický prostup, vyšší náklady na výměnu zasklení při poškozené a zejména vyšší pořizovací cena.

Heat Mirror

Pokud však investor reálně uvažuje o pořízení oken s trojskly, má Heat Mirror několik zřejmých výhod. Plusem je zejména nižší hmotnost skel, dále pak menší tloušťka zasklení a zejména nižší cena.

Doprava ZDARMA

U nás získáte dopravu zdarma!

Nabídka dopravy zdarma platí po celé ČR pro polystyren Bachl a izolaci Rockwool za předpokladu dodržení minimálního odebraného množství dle dodacích podmínek.
V případě cihel Keratherm je doprava zdarma poskytována v pásmech 1-3 od výrobního závodu.