Poptáváte levné stavebniny? Volejte + 420 724 99 11 50
DomůTepelně izolační materiál Mirelon

Tepelně izolační materiál Mirelon

Charakteristika stavebního materiálu

 

Mirelon je obchodní značka izolačního materiálu, který vyrábí a na českém trhu distribuuje společnost MIREL TRADING a.s. Izolace Mirelon bývá těž často nesprávně označována jako Miralon. Jedná se o izolační materiál vyrobený z odlehčeného pěnového polyethylenu s uzavřenou buněčnou strukturou.

Izolace Mirelon se vyznačuje nízkou tepelnou vodivostí a proto se používá jako tepelná izolace a to až do + 90 °C. Izolace Mirelon je ohebná a trvale pružná, nemá tendenci nasávat vodu, snadno se tvaruje, je chemicky odolná, bez vlivu na životní prostředí a hygienicky nezávadná. Izolace Mirelon je velmi hořlavá a patří do skupiny hořlavin C1.

Aplikace ve stavebnictví

Izolační pěna Mirelon má rozsáhlé uplatnění ve stavebnictví, kde se s výhodou používá jako tepelný izolátor. Izolace Mirelon
Izolace Mirelon Časté je i použití Miralonu na izolaci trubek na ochranu před jejich mechanickým poškozením a zároveň na jejich tepelnou izolaci. Menší tloušťky zejména plastových trubek je možné do ochranného obalu navlékat, u větších průměrů se využívá systém obinadla.
Izolační pěna Mirelon se úspěšně využívá i pro tepelnou izolaci podlah, kam se vkládá na beton nebo lité anhidridové podlahy jako distanční podložka pro plovoucí podlahy s dobrým kročejovým útlumem. Její použití ale není vhodné u systémů podlahového vytápění, kde brání prostupu tepla. Izolace Mirelon

Mezi alternativní využití patří měkká vystýlka pro přepravu zboží, či jako ochranný transportní obal. Slouží také k obkládání zdí budov, které jsou pak energeticky méně náročné na vytápění.

Doprava ZDARMA

U nás získáte dopravu zdarma!

Nabídka dopravy zdarma platí po celé ČR pro polystyren Bachl a izolaci Rockwool za předpokladu dodržení minimálního odebraného množství dle dodacích podmínek.
V případě cihel Keratherm je doprava zdarma poskytována v pásmech 1-3 od výrobního závodu.

Rady, tipy, doporučení